תמלול לבית משפט – האם אני יכול לתמלל?

לאור הקלות בה ניתן להקליט שיחות כיום, השימוש של אותן הקלטות נהיה יותר ויותר נפוץ בבתי המשפט. תמלול משפטי משמש כחלק בלתי נפרד מאותה הקלטה, ותפקידו חשוב לא פחות. מהו הצורך בתמלול משפטי, באילו מקרים הוא יכול לסייע והאם ניתן לתמלל באופן עצמאי? ריכזנו את כל המידע הרלוונטי בנושא כאן במאמר שלפניכם.

מהו הצורך בתמלול משפטי וכיצד הוא עשוי לסייע לכם?

הרעיון שתיעוד שיחות עשוי להוכיח את טענתכם בבית המשפט, בין אם אתם הצד התובע או הנתבע, אינו חדש. תיעוד שכזה עשוי להוות ראיה מכרעת, שכן ביכולתו להוכיח את השתלשלות השיחה ואת הדברים שנאמרו בה באופן חד משמעי ושאינו משתמע לשתי פנים. בעוד שבעבר הקלטת שיחות הייתה פעולה מסורבלת למדי שמצריכה מחשבה והתארגנות מראש, הרי שכיום בלחיצת כפתור אחת בכל טלפון חכם ניתן להקליט באופן מיידי – הן שיחה טלפונית והן שיחה פרונטלית. על מנת להכניס את ההקלטה הזו לרשימת הראיות, הרי שיש צורך בתמלולה, כאשר על תמלול זה להיות זהה לחלוטין להקלטה המקורית.

האם אני יכול לתמלל בכוחות עצמי?

מדובר בשאלה נפוצה, שכן פעולת התמלול נתפסת כמלאכה אמנם סיזיפית אך פשוטה למדי, אשר לא צריכה להיות בעיה לבצעה – אך מדובר בטעות קריטית. משום שפעמים רבות ההקלטות אינן מקצועיות, על המתמלל להתמודד עם איכות קול ירודה ורעשי רקע רבים, דבר המקשה מאוד על יכולתו לקלוט את כל אשר נאמר בהקלטה. על המתמלל להאזין להקלטה שוב ושוב, עד אשר מצליח לדלות את כל הנאמר בה אל הכתב. על מנת להצליח לעמוד במשימה זו בהצלחה יש צורך בניסיון קודם כמו גם בסבלנות אדירה. מתמלל לא מקצועי, סביר מאוד להניח כי לא יצליח להשלים את המשימה כהלכה, ויותיר פיסות מידע שנאמרו בשיחה ושלא ימצאו את דרכן לגרסה המתומללת. הדיוק חשוב כאן על אחת כמה וכמה משום שמדובר בתמלול משפטי, אשר כל שינוי בו עלול להיתפס בעיני השופט כניסיון לשיבוש המשפט והראיות, דבר העלול לגרור השלכות חמורות.

הסוד להצלחה? שירותי תמלול

מאחר וכאמור, תמלול משפטי לא מקצועי עלול להסב לכם נזק רב בבית המשפט, כדאי להיות מודעים לכך כי בדרך כלל חברות תרגום איכותיות, כגון חבר תרגומים, מציעות גם שירותי תמלול משפטי. היעזרות בשירותים אלו מעניקה לכם מתמלל מקצועי אשר ניחן בכל המיומנויות והכישורים הדרושים לביצוע המשימה, כגון שמיעה חדה, ידיעת השפה על בוריה ואף בקיאות בעולם התוכן אותו הוא מתמלל. כתוצאה מכך תוכלו להיות עם ראש שקט בידיעה שהראיות שמסרתם מדויקות ויוכלו לסייע לכם בתהליך.