תמלול ראיונות

תמלול ראיונות

תמלול ראיונות הוא למעשה העברת ראיון שהתבצע – משיחה מוקלטת לעמוד מוקלד. למשל, סטודנטים המקליטים את המרצים שלהם או ראיונות שביצעו לצורך מחקר, אך אין להם את הזמן לתמלל את הנאמר בצורה ראויה, נוחה ונגישה לעבודה. אז איך עושים את זה נכון? מיד תדעו.

מאיפה מתחילים? הקלטה, כמובן

כאשר אתם מעוניינים בתמלול ראיונות או כל תמלול אחר, עליכם להיערך מראש ולהצטייד בהקלטה איכותית וברורה עד כמה שאפשר של הראיון. מומלץ להיעזר בשירותי הקלטה ותמלול שיעשו את העבודה במקצועיות מוחלטת, יקלו עליכם ויחסכו לכם זמן, טרחה והרבה אנרגיות, בזמן שאתם תתפנו לדברים חשובים אחרים. חברות תמלול מקצועיות מציעות שירותי הקלטה בציוד דיגיטלי מתקדם ואיכותי, לכן לפני שאתם מצטיידים במכשיר הקלטה חובבני – בידקו היטב את האופציה של להעזר בשירותי הקלטה ותמלול מקצועיים אשר יקלו עליכם מאוד בהמשך. את הראיון, ולפיכך גם את ההקלטה, יש לבצע במקום שקט ונעים, עם כמה שפחות דיבור רקע או מוזיקה או כל רעש אחר אשר יכול להפריע להקלטה. בצורה זו, גם התמלול יהיה ברור ומדויק יותר.

מדוע לא כדאי לתמלל באופן עצמאי?

רבים מנסים לתמלל ראיונות באופן עצמאי ומגלים כי זוהי מלאכה סבוכה, איטית ומורכבת מכפי שחשבו. יש צורך בניסיון ומיומנות גבוהה על מנת להצליח לתמלל ראיונות באופן מדויק ובזמן סביר. תמלול עצמאי, ללא ניסיון קודם, עלול להביא אתכם לשעות ממושכות של האזנה להקלטה, הקלדה, תיקון טעויות והרבה הרבה תסכול. גם כאן, נכנסות לתמונה חברות תמלול המעניקות שירותי הקלטה ותמלול איכותיים, המתבצעים בכלים מיוחדים ומקצועיים תוך עמידה בזמנים הנדרשים.

מתי מבצעים תמלול ראיונות?

  • תמלול ראיון לעבודת מחקר – כאשר סטודנטים מבצעים עבודת מחקר, עליהם להיפגש עם אנשים שונים על מנת לקבל מידע רחב ככל האפשר. מכיוון שעבודות מחקר סמינריוניות מוגשות על הנייר – יש צורך בהקלטת הראיונות ותמלולם. חברות תמלול מעניקות שירותי הקלטה ותמלול מהירים ומדויקים, המייעלים את תהליך העבודה ומזרזים את מועד סיומו. 
  • תמלול כתבות לעיתון / לאינטרנט – עיתונאים, כתבים, מראיינים – אלו הם אנשי מקצוע הפוגשים מאות אנשים במסגרת עבודתם, מתחקרים אותם ומציגים את דברי הראיון לציבור. שירותי הקלטה ותמלול הם כלי מצוין לצורך זה ומסייעים לכתוב כתבות באופן מהיר ומקצועי, מבלי לפספס מידע חשוב בהקשר הדברים שנאמרו בראיון. 
  • תמלול ראיונות אישיים – כולנו מכירים לפחות אדם אחד עם סיפור חיים מדהים. חלקם, מעוניינים להשמיע את קולם ולשתף את סיפורם עם אחרים – לצורך כך הם מקליטים את עצמם ושולחים את ההקלטה לחברת תמלול. לרב מדובר באנשים מבוגרים אשר אינם יכולים לכתוב את הסיפור באופן עצמי, לפיכך שירותי הקלטה ותמלול מסייעים לפחות בחלק מהדרך. 
  • ראיונות עבודה – זה אולי נשמע מפתיע, אך רבים בוחרים להקליט ולתמלל ראיונות עבודה. בין אם לשם התכוננות לראיונות נוספים, חזרה על שאלות הנשאלות בעת ראיון, מחשבה על תשובות מראש או לצורך ראיון שהם עצמם צריכים להעביר למועמדים ומתלבטים מה כדאי לשאול. גם במקרים כאלו, חברת תמלול מקצועית תעזור להשיג את התוצאות הרצויות. 

 

חברת תרגום