תמלול הקלטות

תמלול הקלטות

תמלול שיחות והקלטות מקצועי הינו שירות שנולד מתוך צורך, לאחר שאנשים רבים רצו להשתמש בהקלטות לצרכים שונים וגילו כי מדובר במשימה לא פשוטה, בלשון המעטה. הקלטות באיכות נמוכה, בלבול בזיהוי דוברים בהקלטה, הקלטה ישנה שנעשתה במדיה שאינה נגישה כיום (טייפ, קלטות וידאו וכו׳) או הקלטות ארוכות אשר קשה למצוא בהן מידע ספציפי – כל אלו ועוד מקשים על תמלול הקלטות ומצריכים עבודה מקצועית ומדויקת. עובדה זו היא בעלת חשיבות מכרעת כאשר נדרשים לבצע תמלול הקלטה לצרכים משפטיים שישמשו כראיות.

כיצד מתבצע תמלול שיחות מקצועי (תמלול הקלטות)?

תמלול הקלטות מתבצע בציוד האזנה מקצועי ואיכותי, המאפשר לשמוע באיכות גבוהה וברזולוציות הקטנות ביותר את מה שנאמר ואת השוני בין הדוברים בהקלטה. ציוד מקצועי זה מאפשר להשביח את איכות הסאונד, להאט את קצב הדיבור, לשלוט בערוצי השמע, להוריד את רעשי הרקע כדי לתמלל באופן המדויק ביותר את ההקלטה. השאיפה בעת תמלול הקלטות מקצועי היא, כמובן, לזהות 100% מהנאמר בהקלטה ולהבדיל באופן ברור מי הדובר מאחורי כל משפט. במציאות, ישנם מקרים בהם גם בעזרת הציוד המקצועי והאיכותי ביותר לא לגמרי ברור מה נאמר ובמקרים אלו, יצוין מצד שירותי התמלול כי הטקסט אינו ברור – במיוחד כאשר מדובר בתמלול הקלטה לצורך משפטי.

מתי משתמשים בשירותי תמלול?

ישנן לא מעט סיבות לפנות לשירותי תמלול. חוקרים פרטיים הזקוקים לתמלול הקלטות, מי שיש בידיו הקלטה מפלילה, חוקרים המקליטים נחקרים, עיתונאים אשר ערכו ראיון ארוך ומעוניינים בטקסט זמין ונוח לעריכה, סטודנטים אשר רוצים תמלול של שיעור מוקלט / וידאו ועוד.

תמלול באנגלית 

יש הטועים לחשוב כי תמלול באנגלית הינו תרגום של תמלול מעברית לאנגלית או להפך. זוהי טעות די נפוצה, אך מחירה כבד משום שמדובר בתרגום, אשר אינו קביל כראיה בבית משפט, לעומת תמלול משפטי. תמלול באנגלית פירושו תמלול מאנגלית לאנגלית. כלומר, תמלול של הקלטה או שיחה שנערכה באנגלית – למסמך כתוב באנגלית. ישנם מעט מאוד תמלילנים מקצועיים דוברי אנגלית ברמת שפת אם. כאשר עבודת התמלול מצריכה דיוק מירבי בכל תו, פסיק, אות ומשפט – הרי שתמלול באנגלית הוא ללא ספק עבודתה הבלעדית של חברת תמלול מקצועית, אמינה ובעלת ניסיון.