תרגום עסקי סימולטני מרחוק

הקורונה טרפה את הקלפים עבור כולנו, וגרמה לשינויים אדירים ברחבי העולם. חברות גלובליות אשר בעבר היו דואגות לפגישות עסקיות באופן תדיר, נאלצו לשנות את הרגליהן ולהמיר את פגישות העסקים במשרד לפגישות במרחב הוירטואלי – דבר היוצר לא מעט קשיים. מהו הצורך בתרגום עסקי סימולטני, מהם האתגרים שהוא מציב ומה עוד חשוב לדעת בנושא? כל התשובות מצויות כאן במאמר שלפניכם.

הצורך בתרגום עסקי סימולטני

כאמור, הקורונה גרמה לשינויים רבים בעולם העסקים. אם בעבר עובדים רבים בחברות גלובליות היו רגילים לחיות "על הקו" ולקיים נסיעות רבות לצורך קיום פגישות ועבודה – הרי שכשהשמיים נסגרו הצורך העסקי לא נעלם, מה שגרם לפגישות במרחב הוירטואלי של הזום להיות עניין שבשגרה. בעוד שבהחלט ניתן למצוא בכך יתרונות, כמו למשל הוזלת עלויות עבור החברה על טיסות ומלונות, הרי שפגישות הזום הללו אינן תמיד פשוטות, ופעמים רבות מקשות על התקשורת. כאשר אנחנו נאלצים לדבר בשפה שאינה שפת האם שלנו, וששליטתנו בה אינה מושלמת, דווקא פגישה טלפונית או בזום, ובמיוחד אם היא רבת משתתפים, עלולה להיות מאתגרת במיוחד ולגרום לנו לפספס מידע רלוונטי וחשוב עבורנו. היעזרות בתרגום עסקי סימולטני מאפשרת לנו להיות חופשיים לקיים את הפגישה בביטחון מלא כי המידע יעבור אלינו בצורה מדויקת ושלמה.

מהי הבעייתיות שבתרגום הסימולטני?

בעוד שאין ספק כי ידיעה מוחלטת של השפות (זו שמתרגמים ממנה וזו אשר מתרגמים אליה) מהווה נקודת התחלה הכרחית עבור ביצוע מלאכת תרגום, הרי שאין הדבר מספיק על מנת להצליח ליצור תרגום איכותי ומלא. על המתרגם להכיר את עולם התוכן אותו הוא מתרגם, כמו גם את הז'רגון המקצועי הרלוונטי, על מנת להבטיח כי התוצאה הסופית תהיה נאמנה למקור וניתן יהיה להסתמך עליה באופן מוחלט וללא חשש. כאשר מדובר על תרגום עסקי סימולטני המתרגם ניצב מול משימה מאתגרת במיוחד, שכן הוא נדרש למקצועיות ברמה הגבוהה ביותר וללא פשרות, מאחר והתרגום נעשה בזמן אמת ללא יכולת לבצע תיקונים ועריכה, כפי שנהוג לעשות בטקסט כתוב.

לעסק שלכם מגיע את הטוב ביותר

על מנת לבצע תרגום עסקי סימולטני כהלכה, בידיעה שהחומר שיועבר אליכם לאחר מכן משקף את הנאמר בצורה מוחלטת – יש להיעזר בשירותיה של חברת תרגום מובילה, כגון חבר תרגומים. חברות מסוג אלו עובדות עם מתרגמים מוכשרים ומנוסים, ומתאימות עבורכם את המתרגם המדויק לצרכים שלכם, כך שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי תקבלו את התוצר הטוב ביותר עבור העסק שלכם.